galeria jest nie­czynna w dniach 6 – 22 sierp­nia 2022

Edward Dwurnik, Niech żyje wojna!, 1991, olej na płótnie, 275 × 451 cm

Edward Dwurnik, Idealne miasto - Warszawa, 2005, olej na płótnie, 165 × 210 cm

Edward Dwurnik, Piękny Mistrz w Pięknym Mieście, 1978, technika mieszana, 86 × 61 cm

rynek sztuki

Rekordowe ceny Dwurnika na aukcji

Rekordowo wysokie ceny prac Edwarda Dwurnika na ostatniej aukcji w Desa Unicum. Do wylicytowania było kilkadziesiąt dzieł artysty z różnych okresów jego życia. Ponad 4-metrowy obraz z cyklu Niech żyje wojna! został sprzedany za 224 000 PLN.

Drugi najlepszy wynik osiągnęło płótno z cyklu Błękity, w którym artysta porzucił charakterystyczną, cienką kreskę i w ekspresyjny sposób odmalowywał morskie fale. Cena 189 000 PLN jest najwyższą, jaką zapłacono w historii za pracę z tego cyklu. Bardzo dobre wyniki osiągnęły również prace na papierze. Piękny Mistrz w Pięknym Mieście z cyklu Wiosna z 1978 roku został sprzedany za 20 000 PLN.