Warsaw Winter Art Fair to nowe wydarzenie na galeryj­nej mapie War­szawy. Pierw­sza edycja zimowych targów, która odbędzie się w week­end 17–18 grud­nia, to okazja, by publiczność zetknęła się z propozycjami wiodących galerii sztuki współczesnej na zupełnie innym niż zazwyczaj gruncie. 

 

Wydarzenie zainicjowane przez galerię wanda we współpracy z Syrena Real Estate odbędzie się w budynku HOP – zrewitalizowanym biurowcu wzniesionym w roku 1996 w War­szawie przy ulicy Chmiel­nej 132/134. Dziś jawi się on jako jeden z sym­boli trans­for­macyj­nych prze­mian w mieście, ale i ikona post­moder­nistycz­nej architek­tury i dizajnu. Z oryginal­nym projek­tem współgra dzisiej­sze oblicze budynku zaprojek­towane przez Łoskiewicz Studio, inspirowane projek­tami Ales­san­dro Men­diniego, Mario Botty oraz Grupy Memphis. 

 

 W ostatni przedświąteczny week­end parter budynku HOP przekształci się unikalną przestrzeń targową współtworzoną przez jedenaście galerii sztuki współczesnej, które zaprezentują m.in. obrazy, obiekty, rzeźby, limitowane edycje fotografii i prac graficz­nych wiodących artystek i artystów. Pełne wyrazistych detali wnętrze stanie się okazją do przy­gotowania unikal­nych prezen­tacji o charak­terze site-​specific. Będzie to również miej­sce spędzania miło czasu wśród wielogłosu dzieł wchodzących w dialog zarówno z budyn­kiem, jak i sobą nawzajem. 

 Janek Simon, "Meta Folklore v0.2.5", 2022, wydruk 3D, polimer PLA, 68 × 18 × 14 cm

cena: 6000 EUR + VATAneta Grzeszykowska, "Negative Make-up", 2016, tusz pigmentowy na papierze bawełnianym, [2×] 100 × 70 cm, ed. 3 + 1 AP

W serii „Negative Make-Up” Grzeszykowska bawi się kolorowym makijażem – na jednym zdjęciu ma pomalowane szminką usta, na drugim – całą twarz, oprócz ust. Zdjęcia wykonane w konwencji oficjalnych portretów do dokumentów to z jednej strony fotografia bardzo schematyczna, skonwencjalizowana, która równocześnie gra z obrazem kobiety w kulturze. Grzeszykowska malując szminką całą twarz, zamiast upiększać – wydobywa jej zmarszczki.

cena: 12 000 EUR + VATDominika Olszowy, "Ostatnia prosta", 2022, rajstopy, sztuczny śnieg, ceramika, stal, drewno, beton, klej, żywica epoksydowa, 212 × 65 cm

Ostatnia prosta to opowieść o wyczerpaniu,  przepracowaniu i o zastrzyku energii, która pojawia  się gdy perspektywa końca jest już na wyciągnięcie  ręki. Podniecenie i wzmożenie ma tu niemal erotyczny  charakter, ale ta chwila energetycznego napięcia  przydarza się w oparach globalnego kryzysu. Praca,  wywiedziona z formy wieszaka na ubrania, wpisuje  się błyskotliwie w klasyczny rzeźbiarski temat aktu. To  nieortodoksyjne studium figury ludzkiej w szpilkach  i ze wzwodem. Ostatnia prosta powstała na wystawę  indywidualną artystki w warszawskiej Galerii Foksal  zatytułowaną Mózg ofiary erupcji Wezuwiusza zamienił  się w szkło.

cena: 6 000 Euro + VATDominika Olszowy, "Oko domu", 2022, żywica epoksydowa, papier, płótno, 100 × 120 × 10 cm

 cena: 5500 EUR + VAT


TAGRI SZTUKI

WARSAW WINTER ART FAIR

W weekend 17-18 grudnia zapraszamy do budynku HOP w Warszawie (ul. Chmielna 132/134) na pierwszą edycję Warsaw Winter Art Fair.

 

Wśród 11 warszawskich galerii Raster zaprezentuje prace Anety Grzeszykowskiej, Dominiki Olszowy i Janka Simona. Targi będą czynne w godzinach 12.00-19.00.